Płyty fornirowane

Ciężko zaprojektować klasyczne i nowoczesne wnętrze bez elementów z naturalnego drewna. Produkcja mebli z naturalnego drewna (zwłaszcza gatunków elitarnych) jest dość droga, co zmusza nas do poszukiwania sposobów na obniżenie kosztów. Dlatego obecnie firma S-GROUP w swojej ofercie przedstawia szeroką linię wzorów płyty fornirowanej, która staje się coraz bardziej popularna w branży meblarskiej.

Fornir1

Czym jest płyta fornirowana?

Jest to płyta oklejona cienkimi paskami drzewa naturalnego (fornirem). Po etapie produkcji arkusze z drewna są sortowane według odcieni, tekstury, grubości.

Fornir2

Powierzchnia płyty, do której przykleja się fornir jest odpowiednio wypolerowana. Następnie nakładana jest specjalna mieszanka klejowa, a okleinę przykleja się za pomocą specjalnej technologii termicznej. Bazę płyty fornirowanej może stanowić sklejka, surowa płyta wiórowa lub płyta MDF.

Fornir4

Rodzaje płyt fornirowanych

Fornirem wykańczane są tradycyjne płyty wiórowe, sklejka, płyty MDF, HDF oraz płyty bakelitowe. Płyty różnią się budową, kosztem zakupu i odpornością na niekorzystne warunki. Płyty wiórowe i sklejka – znoszą podwyższoną wilgotność i zmiany temperatury. Polecane są do mebli pokojowych. Płytę MDF bez wątpienia polecamy do mebli kuchennych, ponieważ lepiej sprawdzą się przy wysokich temperaturach i jest odporniejsza na wilgoć niż inne typy płyt o drewnianym rodowodzie.

fain line shpon

Przewagi płyty fornirowanej

Fornir można nazwać materiałem uniwersalnym. Nadaje się do produkcji każdego rodzaju mebli: do pokoju dziecięcego, sypialni, salonu, kuchni. Ze względu na różnorodność odcieni i faktur można łatwo wybrać materiał wykończeniowy zgodnie z koncepcją wnętrza.

Fornir3

Kolejną ważną zaletą jest praktyczność. Meble fornirowane nie wymagają kompleksowej pielęgnacji. Wystarczy go zabezpieczyć przed uszkodzeniem mechanicznym, używając środków do pielęgnacji z woskiem.

SHponirovanie MDF

Oferujemy płytę fornirowaną o wymiarach 2800x2070 mm